Hakkımızda

Bolu ilinde doğan Refia Dilara ALTINTAŞ ilk ve orta öğretimini Bolu’da, Lise öğretimini Ankara’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Fatih Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümünde tamamlayarak Psikolog unvanına sahip olmuştur. Eğitimi süresince Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’n de klinik psikoloji, İstanbul Taypa Tekstil firmasında endüstriyel psikoloji alanında staj yapmıştır. Psikoloji eğitim, seminer ve kongrelerini yakından takip ederek birçok şehirde katılım sağlamıştır. Eğitim hayatı bittikten sonra, alanıyla ilgili sağlık kuruluşlarında, okullarda, psikolojik danışmanlık merkezlerinde, psikiyatri servislerinde ve aile danışmanlık merkezleri gibi kurumlarda birçok gönüllü çalışma yapmıştır. Aile Danışmanlığı Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (BDT), Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Oyun terapisi eğitimi gibi başlıca eğitimleri başarı ile tamamlamıştır. Kendini geliştirmek ve yenilikleri takip etmek için eğitimlerine hala devam etmektedir.

Uzman seçiminde nelere dikkat edilmeli?

  • Danışmanınız hangi bölümden mezun olduğuna, hangi okulları okumuş olduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Psikolojide birçok farklı ekol vardır, danışacağınız kişinin hangi yönelimle çalıştığını, bu yönelimle ilgili uzmanlığını nereden almış olduğunu sormalısınız.
  • Gideceğiniz danışmanlık merkezinin internet sayfalarında tavsiye yazılarını, kişisel bloklarındaki makalelerini mutlaka okumalısınız.
  • Seçeceğiniz danışmanın etik ilkelere bağlı, işini seven bir uzman olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Danışman, kişiliği ve yaşam tarzıyla size güven verebilmeli.
  • Mümkünse destek almayı düşündüğünüz danışmandan daha önce psikolojik destek almış olan gerçek kişilerin referanslarını incelemelisiniz.